איך לבחור פרגולה?

בין אם אתם מחפשים אחר פרגולה אלומיניום או פרגולה עץ, אתם פועלים נכון. בפועל, במדינה כמה ועם שמש קופחת כמו בישראל – חובה להתקין פתרונות הצללה. ואם מדברים על פתרון הצללה לבית או לחצר, מדברים בשפה של פרגולות. הנה מדריך בחירת פרגולה למרפסת או לגג, לחצר ועוד. 

פרגולה יכולה להיות ממוקמת במקומות שונים בבית או במשרד, כולל במרפסת. אמנם לא תמיד המרפסות מספיק גדולות בכדי להתקין פרגולה, אבל יש פתרונות גם עבור זה. למשל, פרגולה תלויה שניתן להתקין מבלי לדאוג לבעיית מקום. הפרגולה התלויה מאפשרת לכם להנות מהצללה מושלמת, כמו גם מחיסכון במקום במרפסת. אבל רגע לפני שתולים פרגולות, בואו נדבר על סוגי חומרי הגלם מהם נהוג לייצר את פתרונות ההצללה האלו. 

ממה מייצרים פרגולות בדרך כלל?

פרגולות בדרך כלל מייצרים מחומר גלם העץ, אבל ישנן גם פרגולות אלומיניום וחומרים שונים. התקנת פרגולה אשר עשויה מעץ תאפשר לכם לשחק במידה מסוימת עם העיצוב של הפרגולה. זאת, משום שהעץ הוא חומר גלם יחסית גמיש שניתן לעצב. למשל, אם תרצו להתקין פרגולות עגולות (כן, יש כזה דבר). 

כמו חומר גלם העץ, גם חומר גלם האלומיניום הוא חומר יחסית גמיש שנין לשחק עם העיצוב שלו. במפעל הפרגולות יהיה אפשר לעצב פרגולות תלויות למרפסת מאלומיניום ובעיצובים שונים. גם כאן, ניתן לבדוק אופציה של התקנת פרגולות עגולות מאלומיניום. 

פתרונות הצללה למרפסת

כמו הפרגולות, גם מרקיזות וסוככים הם אפשרות מעולה. המרקיזות והסוככים יאפשרו לכם להנות מפתרון הצללה שיכול גם להתקפל בדרך כלל. לרוב, פרגולות אינן מתקפלות, אלא אם הן יוצרו באופן הזה לבקשת הלקוח. אם אתם מעוניינים להתקין פרגולה מתקפלת או פרגולה נסגרת, אתם בדרך כלל תצטרכו להתקין פרגולת אלומיניום נסגרת חשמלית. 

בשוק ישנן בעיקר פרגולות עץ ופרגולות אלומיניום, אבל לעיתים אנשים מעוניינים לבנות פרגולות בבנייה והתאמה אישית מחומרי גלם אחרים. אם אתם מעוניינים בכך, תצטרכו ליצור קשר עם משווק הפרגולה או עם המפעל ולבדוק פרטים לגבי כך. 

הצללה לפרגולה – באמת צריך קירוי פרגולות?

לאחר שמתקינים את הפרגולה במרפסת, אפשרי גם להתקין קירוי נוסף שמותקן מעל הפרגולה עצמה. זה נקרא בעצם הצללה לפרגולה, או קירוי לפרגולות. באופן הזה, אתם משדרגים את חוויית הישיבה במרפסת ונהנים מהצללה אפילו טובה יותר מאשר במקור על ידי הפרגולה. 

הצללה לפרגולה בדרך כלל עשויה מעץ מחורר, ככה שתוכלו להנות מהצללה מסוימת, אבל עדיין המרפסת לא תהיה חשוכה. כשאתם מבצעים התקנת פרגולה במרפסת, תבדקו מראש כמה יעלה לכם גם הנושא של התקנת הקירוי לפרגולה. בין אם אתם צריכים התקנת פרגולת עץ או אלומיניום, יהיה חשוב לערוך מחקר שוק מקדים. תערכו השוואת מחירים להתקנת פרגולה, תבדקו אילו סוגים יש ותבחרו נכון. 

 

Accessibility