בחירת פרגולות ממתכת ואלומיניום לחצר הבית

כאשר אתם עוסקים בבחירת פרגולות אלומיניום ומתכת עבור חצר ביתכם, אתם לא קונים רק מוצר פונקציונלי שיגן עליכם מהשמש, אלא גם מוצר שישפיע על החזות הדקורטיבית של החצר. נוכח גודל המוצר ונוכחותו הרבה והבולטת, אין מנוס לדון בנושא העיצובי, לפיו תדעו כיצד להתאים את הפרגולה לתפאורת חצר ביתכם, ולנוף הטבעי הבוקע מתוכה. כאן תלמדו טיפים אשר יסייעו לכם מאד לפסוח על טעויות, ולהגיע לפרגולות הכי מתאימות לחצרותיכם.

פרגולות ממתכת ואלומיניום יילקחו בחשבון בהתאם לצבעים ולצורות בחצר

בשונה מהעבר, כיום ניתן לצבוע כל פרגולת אלומיניום וכל פרגולת מתכת בכל צבע, כולל צבעים שמחקים גזעים של עצים. לכן, צאו מנקודת הנחה שהפרגולה אינה בהכרח אפורה או כסופה, אלא יכולה להופיע ממש בכל גוון.

לכן, בדומה לקניית כל מוצר ביתי אחר, גם כאן, הגם שמדובר במתכת ובאלומיניום, ישנה חשיבות לצבע הנבחר. פסיחה על פרמטר זה עלולה להותיר אתכם עם פרגולה שאינה מתאימה לחצר: פרגולה חומה בחצר לבנה-כסופה, או להיפך, למשל. גם פרגולה עם משקופים עגולים בחצר שכל המשקופים והפרופילי חלון שלה מלבניים (ולהיפך) אינה תענוג גדול, ומהווה טעות עיצובית קריטית.

בחרו את הפרגולה בהתאם לגודל החצר

העניין אינו רק מונע צפיפות, אלא גם מונע עיצוב מגושם. גם אם החלטתם לפסוח על הרווחה בחצר, ולהצטופף לצד הפרגולה, טוב לחזות העיצובית של החצר זה ממש לא יעשה: 

פרגולה נפתחת לבן אפור 4 עונות
פרגולת אלומיניום מעוצבת חצי עמוד רשת

הדבר ייצור עיצוב מגושם, במיוחד אם החלקים של הפרגולה עבים ולא דקים, מה שיהפוך אותה לממש פיל לבן באמצע החצר: לא מומלץ ולא מידתי. פרגולה כזו יש לקנות רק על פי אמות המידה של החצר: הגודל שלה, המידות שלה והממדים המצויים בה.

טיפ פונקציונלי: שימו לב היטב לרכיבים הפנימיים של הפרגולה

מחברים ותושבות תחתונות: רצוי עם ברגים בחוץ על הרצפה ולא בפנים בתוך מוט המתכת/אלומיניום. כך, אם אתם חושדים שהפרגולה הותקנה עקום תוכלו לפתוח אתה הברגים וליישר בעצמכם, במקום לפרק את הפרגולה כולה.

מחברים ותושבות עליונות: יש לבחון מהו כושר הנשיאה שלהם ושלהן, ולוודא שהם/ן מסוגלים/ות לסחוב את תחתית הפרגולה על פי משקלה הנתון על גב האריזה.

ברגים ואטמים: חומרים איכותיים בלבד, אטמים “נאכלים” אינם מומלצים ולא נחוצים. אם זיהיתם אטם כזה על סמך ניסיונכם, בקשו להחליפו.

גג: חורי גג קבועים, או רפפות. היתרון בחורים קבועים הוא שלא צריך לתפעל את הפרגולה מרגע שהותקנה. היתרון בגג רפפות הוא שניתן לשלוט על כמות האור הנכנסת לפרגולה.

ציפוי גג: רצוי ציפוי סנטף. יש לוודא שצבע הסנטף שסופק לכם באריזה מתאים לצבע הפרגולה ואינו יותר עיצוב מגושם.

קרן אור סככות – פרגולות מתכת ואלומיניום לבתים וחצרות

בקרן אור סככות תוכלו למצוא מגוון פתרונות הצללה מתכתיים ועשויים אלומיניום בעיצובים מקוריים. פנו אלינו למידע נוסף על התאמת התקני הצללה לחצרותיכם!

עמדו בקשר עם קרן אור סככות להתאמת פרגולות מתכת ואלומיניום לבתים וחצרות!