מחירי פרגולות

מעוניינים לדעת כיצד נקבע שוויה של פרגולה, ומה מבדיל פרגולה אחת מהאחרת? כאן – נספק מידע על מרכיבי הפרגולות, ונאמוד את טיבם של כל החלקים בנפרד. מחירי פרגולות מושפעים בראש ובראשונה מאיכות החומרים המרכיבים אותן. אז ראשית כל, נתחיל בשאלה – מהם החלקים מהם מורכבת פרגולה? פרגולה מתחלקת לחלקים הבאים:

*  רפפות– התריסים העליים של הפרגולה.

*  קורות– רכיבים עליהם עומדות הרפפות. נמצאים מתחת לגג הפרגולה.

*  עמודים– 2 במספר כשמדובר בפרגולה תלויה על קיר. 4 במספר כשמדובר בפרגולת עמודים.

*  חלקים קטנים ומחברים– אסופה של רכיבים המשמשים לחיבור העמודים והקורות לרפפות.

*  מוצרים נלווים– משקולות ואמצעי ריתוך המשמשים לחיבור הפרגולה לקרקע.

מחירי פרגולות ורפפות

רפפות יכולות להיות רפפות תריס או רפפות עם משטח אחיד. רפפות התריס בדרך כלל יתומחרו יקר יותר, בייחוד אם מדובר בפרגולה חשמלית אשר מסוגלת לשלוט על התריסים ברפפות ולכוון אותם. גם כאשר הפרגולה רגילה – הרפפות-תריס יהיו יקרות יותר שכן ניתן לשלוט על התריסים מכנית באמצעות מנואלה המיתמרת לגובה.

קורות

קורות יכולות להיות מרובעות או עגולות, עבות או דקות. איכותה של הקורה נקבעת על פי סוג העץ או המתכת מהם היא עשויה, ולכן קורה מחומר איכותי תתומחר יקר יותר מקורה סטנדרטית. בעיצוב הביתי, מטעמי ביקוש, הקורות הדקות יהיו יקרות מן הקורות העגולות העבות המשמשות יותר כפרגולות הצללה בחופי ים מוכרזים.

פרגולת אלומיניום עם עמודים בגינה

עמודים

אופן תמחור העמודים דומה לאופן בו מתומחרות הקורות. יש לשים לב שבעמודים יש להבין כיצד הם מחוברים לקרקע: בעזרת ריתוך בגובה שלו או באמצעות משקולות המוצבות מתחת לאדמה. בדרך כלל עמודים להן נדרש ריתוך בגובה הקרקע יהיו זולים יותר אך גם קלים יותר להתקנה, בעוד שפרגולות עם עמודים הנתמכים באמצעות משקולות יצריכו, לרוב, שירות התקנה מקצועי.

חלקים קטנים ומחברים

המחברים הקטנים חשובים לאין ערוך בשל היותם הרכיבים המחזיקים את הפרגולה שלמה הלכה למעשה. חשוב שהם יהיו עשויים ממתכות איכותיות, אל חלד, עם כושר שרידות גבוה. רכיבי חיבור לפרגולות יכולים להיות עשויים ממתכות שונות בסגסוגת, אלומיניום גולמי, ברזל, ועוד.

מוצרים נלווים

משקולות לחיבור הפרגולות לאדמה, או כל רכיב  אחר המסופק כחלק חילוף לפרגולות שלכם. חלקי חילוף מגיעים במארז של כל פרגולה אך רצוי לרכוש מבעוד מועד חלקי חילוף נוספים במקרה של אבדן.