סגירת מרפסות

סגירת מרפסות משמשת לשתי פעולות עיקריות. היא גם מונעת נפילות מהמרפסת וגם יוצרת, הלכה למעשה, עוד חדר בבית. הרי ידוע שבדרך כלל מרפסת נסגרת באזור החיץ שבינה לבין החדר הצמוד לה, אך בגוף המרפסת אין סגירה כלשהי, וזהו חדר חשוף לחלל האוויר. כאשר יש סגירת מרפסת ניתן להשתמש בחלל הזה כחדר נוסף בבית. מהי, אם כן, סגירת המרפסת? מאלו חומרים היא עשויה?

סגירת מרפסות מזכוכית ומתכת

סגירת מרפסת מורכבת מפלטות של זכוכית ומתכת הניתנות לסיבוב על ציר או להזזה, תלוי בסוג הדגם. במקרה של סיבוב על הציר, תהיה סגירת מרפסות דומה לפעולה של חלון: פלטה שניתן לסובב הצידה או למטה על מנת שתיפתח. במקרה שסגירת המרפסת היא “הזזה” – הפלטה מוזזת ימינה או שמאלה לשם פתיחה וסגירה. ניתן לנעול סגירת מרפסת הן על ידי מפתח והן על ידי נצרה.

עיצוב סגירת המרפסת

עיצוב סגירת המרפסת מתבצע בשלל רבדים. ראשית יש לבחור את הפלטה הרצויה לכם: זכוכית שקופה, זכוכית בהתזת חול, וכד’. לאחר מכן, יש לחשוב על הצורה של הפלטה: עגולה, מרובעת או אחרת. לבסוף יש לחשוב על החומר שיהווה את הבסיס בצדי הפלטות: אלומיניום, ברזל, נירוסטה, וכד’. ניתן גם לבחור צבע לבסיס כך שיתאים לעיצוב הביתי שאתם מתכננים בנכס שלכם.

למי מומלץ לרכוש סגירת מרפסות?

לבעלי בתים בהם מסתובבים ילדים קטנים ותינוקות, לבתים בהם מתוכנן אחסון של חפצים יקרי ערך במרפסת, וכן בבתים המעוניינים להשתמש בחדר המרפסת כחדר סגור, למשל לצורכי לינה. בכל אחד ממקרים אלו רק סגירת מרפסת תשמור על חדר המרפסת ותספק את הפונקציונליות לשמו הוא הוסב.

מסכי גלילה עם מסילות בד מחורר
מסכי גלילה עם מסילות וגג מבט מבפנים

התאמת סגירת המרפסות לבתים

ניתן לבחור סגירת מרפסות מקטלוג המוצרים או להתייעץ עם מעצבי פנים על מנת שיסייעו להתאים סגירת מרפסות איכותית לחדר המרפסת. העיצוב של סגירת המרפסות הוא אחד החשובים שתעשו בבתים שלכם שכן מדובר ברכיב חיצוני החשוף לעיני כל. על כן, חשוב מאד לבחור כהלכה את סגירת המרפסת שלכם, ממש כשם שתבחרו את דלת הכניסה או את פרופיל החלון שלכם. התייעצות עם מעצבי פנים תהיה המהלך הנבון ביותר בעזרתו תוכלו לבחור את סגירת המרפסת שלכם.

Accessibility