סוככים במרכז

סוככים במרכז משמשים כשני ציפורים במכה- הם גם מהווים פתרון הצללה, וגם משדרגים באופן משמעותי את הגינות הפרטיות. קיימים לרשותכם סוגי רבים של סוככים לגינה, כגון סוככים קבועים, סוככי זרועות או אפילו סוככי חנייה לרכב. לכל אחד מהסוככים הפרטיים ההלו יתרונות רבים, אותם ניתן לנצל עבור כל תנאי מזג האוויר.

שיקולים בבחירת סוככים במרכז

בבחירת סוכך לגינה הפרטית שלכם, כדאי לקחת בחשבון מספר שיקולים עיקריים- ראשית, יש למדוד את גודלה של הגינה. הסוכך צריך לכסות לפחות כשליש מגודלה של הגינה על מנת לנצל אותו בצורה המקסימלית. במידה ומדובר בגינה המשמשת למשחקי ילדים, חשוב מאוד להקפיד להציב את הסוכך במקום המיועד למשחקי הילדים. 

משפחות שנהנות לאחר או לאכול ארוחות משפחתיות בחצר יוכלו להשתמש בסוכך לגינה כפתרון הצללה לקיץ והגנה בימות החורף. בחירה נכונה של סוככים במרכז תצריך התייעצות עם בעל מקצוע- אנשי מקצוע יוכלו להסביר לכם בפירוט על סוגי הסוככים השונים, על הפונקציונליות של כל אחד מהסוגים ועל אופן התחזוקה והתפעול שלהם.

סוככים במרכז כאמצעי ליופי ואסתטיקה

סוככים לגינות פרטיות במרכז יכולים להיות קבועים, ולהוות חלק בלתי נפרד מהעיצוב והאווירה הכללית של הבית. כיום ניתן לתכנן, לייצר ולהתקין סוככים במרכז כמעט בכל צורה גאומטרית.

סוכך קבוע לחצר אחורית
סוכך זרועות + סככה קבועה מבד דראלון 1

תהליך הייצור לעתים עלול להיות מעט מסובך ולכלול כיפופי פרופילים של ברזל והתאמת מידות, אך אנשי המקצוע ידעו להתמודד עם הפעולות הללו בקלות ובלי לוותר על הדרישות המקוריות. 

בכל הנוגע לסוככים עבור גינות פרטיות- הבחירה תהיה בין עיצובים שונים של סוככים, הגודל שלהם, החומרים המרכיבים אותם והמיקום הייעודי שלהם. ישנם כאלה שיעדיפו להקים סוכך על היציאה והכניסה לחצר, לעומת אחרים שיעדיפו להקים את הסוככים מעל החלונות.

תהליך התקנת סוככים במרכז

תהליך התקנת הסוככים במרכז הוא למעשה די פשוט: השלד של הסוכך יהיה עשוי ברוב המקרים מברזל מגלוון, ומפרופיל המותאם למידות שנלקחו מראש. הכיסוי של הסוכך עשוי מחומר הנקרא שמשונית שמשקלו כ 420 גרם למ”ר, הוא עמיד בפני פגעי מזג האוויר וקל מאוד לשטוף ולנקות אותו. יתרון נוסף של השמשונית הוא שהיא מיוצרת על ידי חברות ישראליות. אנשי המקצוע המתקינים את הסוככים בגינות הפרטיות, חייבים לשים לב לשלושה פרמטרים: – אופן הרכבת הסוכך בשטח הייעודי שלו- על המתקינים להתאים בין אופן הרכבת הסוכך לאופי השטח והגינה. – עוגנים- תפקידם של העוגנים הוא לשמור על המראה האסתטי של הסוכך ולחזק אותו. 

איטום נגד מים- אחד היתרונות הגדולים של הסוכך לגינה הוא יכולת ההגנה שלו בפני מים. במידה ואתם לא מעוניינים בסוך קבוע- קיימת בפניכם אופציה של התקנת סוכך זרועות להגנה פרטית. בסופו של דבר, מדובר בטעם וצרכים אישיים בלבד. מומלץ מאוד להתייעץ עם הגורמים המקצועיים הנכונים במשך כל התהליך החל מבחירת סוג הסוכך, עיצובו וכלה והתקנתו על מנת להגיע לתוצאה הטובה ביותר ולרמת ההגנה המקסימלית לגינה הפרטית שלכם.