סוככים לבית

סוככים מהווים פתרון אסתטי ומעוצב ליצירת צל באזורים חיצוניים כגון גגות, גינות ומרפסות ללא ביצוע שינויים בבניין כגון הוספת פרגולות או תוספות בנייה. ניתן למצוא היום סוגי סוככים רבים לבית שיכולים להעניק חזות מרשימה ונאה ויכולים להיות תואמים לסגנון העיצובי שלו, לצבעים השולטים בחזית הבית או באזורים חיצוניים כגון מרפסת או גינה. סוככים לבית כיום יכולים גם להיות מודולריים ונוחים להזזה וכיוונון, כך שכל אחד בסופו של דבר יוכל למצוא סוכך לבית שיתאים להעדפותיו.

בחירת סוג הסוככים לבית

טרם בחירת הסוכך לבית מומלץ לסקור את סוגי הסוככים לבית הקיימים בשוק מוצרי הבית והבנייה. קיימות לרשותכם אופציות רבות כגון סוככים קבועים הבנויים מחומרים קשיחים כגון פלסטיק, עץ ומתכת. 
 
הסוככים הנ”ל נחשבים חזקים במיוחד ויכולים להתאים לאזורים בבית כגון חנויות ומרפסות. בנוסף תוכלו למצוא סוככי זרועות מסוגים שונים הפופולריים מאוד כיום בבתים פרטיים בעלי מרפסות, או בבתי דירות. הסוג הנ”ל של הסוככים לבית מגיעים במספר וריאציות ומידות שונות, והם נפתחים לפי אורך הזרועות.
 
סוג נוף של סוככים לבית הוא סוככים המעניקים הצללת שטח גדולה- סוככים אלו מותקנים בדרך כלל מעל מבני שלד כגון פרגולות, גגות זכוכית וכד’. סוככים אלו מתאימים למקומות בהם יש רוח חזקה והם מעניקים הגנה נוספת ותמיכה.
מרקיזה למרפסת אפור כהה עם פסים
סוככי זרועות + קבוע

התאמת הסוככים לביתנו

בעלי דירות קטנות עם מרפסות לרוב משתמשים בסוג סוככים לבית שנקרא מרקיזות- מדובר בסוככים המגנים על המרפסת מפני הגשם, רוח ושאר פגעי מזג אוויר מעניקים צל ומאוד מפשוטים לתפעול. למרקיזות קיים מגוון רחב של סוגים בשוק וניתן להתאים את המראה שלהם לעיצוב הכללי של הבית והמרפסת. 

חשוב לבחור את סוג הסוכך לבית לפי מספר אלמנטים: האזור בו את מתגוררים ולמזג האוויר בו, לעיצוב הבית ושטחי החוץ שלו ולפי החזות החיצונית של הסוכך. מומלץ להשקיע מחשבה רבה בבדיקת סוגי הסוככים לבית ולמדוד היטב את האזור אותו רוצים לכסות כך שהסוכך הנבחר יתאים למידות השטח בצורה המדויקת ביותר. מאוד מומלץ גם לבדוק את מנגנוני התפעול של הסוככים לבית ולבחור בסוכך שתפעולו היום-יומי יהיה פשוט ונוח.

בחירת שירותי התקנה

רוב מתקיני הסוככים כיום יכולים גם להציע לכם עזרה בבחירת הסוכך מעבר לתהליך ההגעה וההתקנה שלו בביתכם. חשוב לבחור במתקין אמין ומקצועי בעל חוות דעת והמלצות טובות מלקוחות שונים עימם עבד- מומלץ לפנות לכל המכרים שלכם שיכולים לתת לכם חוות דעת על מתקיני סוככים כדי לבחור באיש המקצוע ממנו תקבלו את התוצאה והשרות הטובים ביותר. 

לאחר שתאתרו את בעל המקצוע המתאים, התייעצו עמו לגבי כל תהליך בחירת הסוכך לבית המתאים ביותר עבורכם- המתקין יוכל להגיע לביתכם, לבחור את האזור בו אתם מעוניינים להתקין את הסוכך, למדוד אותו ולתת לכם הצעות שונות בהתאם לסוג הסוכך לבית, גודלו, סוג הבד או כל חומר אחר ממנו יהיה עשוי וסוג הפתיחה והסגירה שלו.