סוככים לחצר

בעבר, כמעט כל מגרשי המשחקים לילדים היו חשופים לשמש כך שלא ניתן היה ליהנות מהם בימי הקיץ החמים, שהם למעשה רוב ימות השנה בארץ. בשנים האחרונות סוככים לחצר הפכו להיות מאוד פופולאריים במקומות ציבוריים, וכיום ניתן לראות אותם בכל פארק או מגרש משחקי ילדים חדשים שנבנים. מעבר לחזות החיצונית המרשימה שלהם, סוככים לחצר עוזרים לשמור על בריאותם של הילדים ושל כל משתמשי האזור בהם הם בנויים. לפניכם מספר דברים שכדאי לדעת על סוככים לחצר:

השפעת הסוככים לחצר על כל מי שנמצא בשטחם

אחד התפקידים המרכזיים והחשובים ביותר של הסוככים לחצר הוא ההגנה מפני השמש- זה בוודאי לא חדש לכולנו שקרני השמש הן הסיבה המרכזית להתפתחות סרטן העור. השפעת הסוככים לחצר משמעותית פי כמה וכמה כשמדובר על הגנת עורם של ילדים קטנים השוהים במהלך שעות היום בגני המשחקים הציבוריים והפארקים- עורם של הילדים הקטנים רגיש בהרבה מעורם של המבוגרים כך שכוויות שמש עלולות להיות עבורם לעתים עניין שבשגרה. 

לאור המצב הבעייתי הזה אנחנו יכולים לראות יותר ויותר סוככים לחצר היום בגנים הציבוריים- מדובר בפיתרון פשוט וזול יחסית שאף תורם לחזות החיצונית של גן המשחקים. בנוסף, הסוככים לחצר תורמים לא רק בהגנה על עורם של הילדים מפני השמש אלא גם מאשרים לילדים להאריך את זמן הפעילות שלהם בחוץ.

סוככים לחצר כגורם בטיחותי

בכל הנוגע למגרשים ופארקים ציבוריים שאנשים רבים עוברים בשטחם במהלך היום חשיבות ההקפדה על כל כללי הבטיחות מאוד גדולה. 

סוכך קבוע לגינה עם גדר בנוי
סוכך קבוע לגינה עם גדר רשת

כיום קיימים בשוק סוככים וסככות רבים, אך חשוב לשים לב לבחור באלו שיותר ידידותיים למשתמש- היסודות חייבים להיות חזקים מאוד כדי שלא יקרסו, ובמקרה של סוככים לגינה המוקמים בשטח גן משחקים הם אמורים להיות מספיק רחוקים מהמתקנים כדי לא להפריע לפעילות הילדים. 

חשוב מאוד להקפיד על בחירה נבונה של חומרים, ולא להתפר על חומרים זולים יותר שעלולים להיות פחות איכותיים ואף רעילים. מומלץ להיעזר בשרותיה של חברת סוככים טובה- אנשי מקצוע אמיתיים ידעו להתאים את הסוכך כראוי למיקום הייעודי שלו.

סוככי חצר לשימוש פרטי בחצרות בתים

אם כבר במשחקי ילדים עסקינן- במקרים רבים הילדים יעדיפו את החצר הבית הפרטית כפינת המשחק שלהם, מאשר את הגנים הציבוריים שלעתים עלולים להיות עמוסים מאוד. במידה ואתם גרים בבית פרטי עם גינה, או בבניין עם גינה גדולה מומלץ להעזר בוועד הבית כדי לדאוג לילדים לנישה פרטית ומוצלת משלהם לשחק בה. 

לפני שאתם מתחילים בתהליך כזה, חשוב מוד לברר קודם דרך העירייה לברר למי שייכת הקרקע של החצר- אם לבניין או לעירייה, ובמידת הצורך לפנות לעירייה לקבלת אישור להצבת סוככים לחצר. גם כאן, מומלץ להעזר בשרותיה של חברה מקצועית העוסקת בסוככים- אנשי המקצוע העובדים בחרות הנ”ל יהוו את הכתובת המתאימה לבירורים על אישורים. סוככים לחצר הם מצריך מאוד נחוץ כיום במדינה חמה כמו שלנו.

Accessibility