סוככי אלומיניום מעוצבים להצללת גינה

מאז ומתמיד השתמשו בעלי הגינות הפרטיות בסוככי הצללה הן לטובת הצמחים הנשתלים בגינה, אשר נהנים משהייה מתחת להתקן שהוא מעין חממה מוצללת, והן לטובת הדיירים שייהנו מגינה מקוררת עם צל גם בתקופות של חמסין ושרב. סוככי אלומיניום מעוצבים להצללת גינה מהווים גם יתרון דקורטיבי לגינה שלכם, כלומר – ניתן למנף את הסוכך שלכם ככלי המעצב את הגינה ומשפיע על חלק ניכר מזהותה הדקורטיבית. בחירת סוככי אלומיניום מעוצבים לגינה מומלצת לביצוע כדלקמן:

מדדו את מידות האזור בו תבקשו להציב סוכך

חשובה בעיקר היא מידת האורך, אבל גם במידת הרוחב, כלומר – עד כמה הסוכך יבלוט החוצה – אין להקל ראש. כך או כך, כאשר יהיו לכם המידות המתאימות תוכלו להתקדם לשלב העיצוב או לגשת ישירות לחנות הסוככים, שם יועצי עיצוב מקצועיים יסייעו לכם להתאים פתרון הצללה לגינתכם.

תכנון עיצוב הסוכך

חלק ניכר מהתכנון עוסק בעיצוב היריעה, אבל לא רק. ישנו גם תכנון של הזרוע מהאלומיניום במידה ומדובר בכזו הכוללת חלקי פרזול חשופים הנמצאים בצדי הסוכך. כך או כך, החלק החשוב באמת בעיצוב הוא היריעה. בדרך כלל בוחרים ביריעה קטנה שהיא למעשה סוכך מרקיזה, או יריעה מלבנית גדולה שהיא יריעה של הסוכך הסטנדרטי. 
פרגולה אלומיניום לבנה דקורטיבית
פרגולת אלומיניום מתעגלת
ניתן לבחור כל אחת מהיריעות הנ”ל כשהן עם הגנה משמש ישירה או בלעדיה, כלומר – עם פס בד אנכי הנמצא בקצה או בלעדיו. צבע היריעה חשוב מאד לתכנון מראש על מנת לחסוך לכם התלבטויות והתחבטויות מיותרות, ומומלץ לחשוב גם על הצורה: מלבן, מקבילית, סינוסים, וכד’.

בחירת חומר הייצור של הסוכך

החומר המומלץ ביותר הוא PVC הידוע גם בכינוי “שמשונית”. זהו בד אידאלי עבורכם, בשל כך שהוא עומד בכל תנאי מזג האוויר הקשים: חום וקור, גשם ולחות. הבד שלו מולחם באמצעות בדיל ולא מוכלב באמצעות תפרים, מה שאומר שהיריעה עצמה נהנית ממיגון מתכתי אלחלד, ולא מהגנה של תפרים שעשויים להיפרם ברוח, בגשם ובשל עומס חום ולחות כבדים ובלתי מתפשרים. כמובן שגם ב-  PVC יש סוגים רבים הנבדלים זה מזה ברמת עמידותם ובסגנון העיצוב.
 
למידע נוסף על סוככי אלומיניום מעוצבים להצללת גינה – פנו אלינו!